MARSAT  
Telefon satelitarny Thuraya o Telefony satelitarne Iridium
Satelitarna transmisja danych Inmarsat RBGAN o Telefony satelitarne Inmarsat
O firmie o Proszę o ofertę o Kontakt 

Dane techniczne terminalu NERA BGAN
Obszar działania systemu INMARSAT BGAN

UWAGA UŻYTKOWNICY SYSTEMU INMARSAT R-BGAN !!!

W sobotę 9 lipca 2005r. rozpocznie się przenoszenie serwisu INMARSAT R-BGAN na nowego satelitę INMARSAT I-4.

Nowy satelita da użytkownikom możliwość pracy w dużo szerszym obszarze niż obecnie. Kolor ciemnoczerwony (zob. poniższy rysunek), pokazuje zwiększenie zasięgu systemu, w stosunku do obecnego, po przeniesieniu serwisu:

1

Do pracy z wykorzystaniem nowego satelity, konieczne będzie wykonanie dwóch następujących prostych operacji, z obecnie użytkowanymi terminalami R-BGAN:
  1. zmiana polaryzacji anteny:
    przestawienie wskaźnika (zob. poniższy rysunek) z pozycji L do R

2

  1. uaktualnienie oprogramowania:
    1. przy wykorzystaniu oprogramowania, które w ciągu kilku dni pojawi się pod adresem internetowym: http://regionalbgan.inmarsat.com/upgrade/
    2. lub też, bezpośrednio z poziomu aplikacji Launch Pad - poprzez wybranie opcji Upgrade Satellite IP Modem (zob. rysunek poniżej) - po wcześniejszym zalogowaniu terminalu do sieci satelitarnej.

3

UWAGA: Uaktualnienie oprogramowania należy wykonać nie wcześniej niż dnia 9 lipca, wcześniejsze uaktualnienie oprogramowania uniemożliwi korzystanie z systemu przed 9 lipca.

Po dokonaniu uaktualnienia oprogramowania: pozycjonowanie modemu, logowanie do sieci satelitarnej, oraz transmisja danych przy jego wykorzystaniu - NIE ZMIENIĄ SIĘ.

W drugiej połowie 2005 zostanie wystrzelony, drugi satelita generacji I-4. Po uruchomieniu tego satelity zasięg systemu INMARSAT R-BGAN osiągnie granice wskazane kolorem czerwonym na poniższym rysunku:

4

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości, jestem do Państwa dyspozycji.

Przemysław Dziula
e-mail: marsat@marsat.pl
 
O nas | Oferta | Inmarsat | Thuraya | Iridium | Mapa strony | Kontakt
www.marsat.pl